Mobile menu
Experiment nikdy nekončí

Experiment nikdy nekončí

Portrét příspěvkové organizace města Brna, která poskytuje stabilní zázemí pro umělecké experimenty a hledání nových forem divadelního jazyka.

Kniha Experiment nikdy nekončí: 30 let Centra experimentálního divadla, p.o. je portrétem příspěvkové organizace města Brna, která poskytuje stabilní zázemí pro umělecké experimenty a hledání nových forem divadelního jazyka. Obraz Centra experimentálního divadla (CED) je v knize skládán z jednotlivých studií, které popisují různé aspekty fungování CED – ideu CED; dobové kontexty vzniku této organizace; historickou proměnu její vnitřní struktury; podmínky jejího financování; povahu její umělecké tvorby a dalšího programu; budovy CED i úvahy nad smysluplností této organizace a nad jejím možným vývojem do budoucna. Formát jednotlivých studií i grafický design celé knihy odrážejí vnitřní pestrost a různorodost CED, které vedle činnosti Divadla Husa na provázku a HaDivadla zaštiťovalo více než dvacet dalších, na tato divadla navázaných i samostatných, uměleckých a kulturních projektů.

 

 

Editorem knihy je Jakub Liška a autory a autorkami jednotlivých studií jsou Kristýna Businská, Iva Heribanová, Petr Kodenko Kubala, Alice Koubová, Barbora Liška, Jakub Liška, Bohumil Nekolný, Petr Oslzlý a Eva Truncová. Grafickým designérem a autorem koláží je Jan Brož.

 

 

Publikaci je možné zakoupit na pokladnách Centra experimentálního divadla (na Zelném trhu 9 i na pokladně HaDivadla v Alfa pasáži).

Pokladny jsou otevřeny každý všední den v čase 10:00–18:00 a v den představení vždy hodinu před jeho začátkem.

Cena publikace je 499 Kč.

PDF
Náhled publikace
Stáhnout

english