Mobile menu
Masterclass časopisu Host: Kateřina Nedbálková - Smysl práce a práce bez smyslu

Masterclass časopisu Host: Kateřina Nedbálková - Smysl práce a práce bez smyslu

Práce je základním organizačním principem společnosti i zdrojem lidské identity. Měla by nás živit a přinášet lidskému životu smysl a naplnění. Platí však takové ideály v současné české a západní společnosti? A kde se vůbec berou? Měli bychom se pomalu poohlížet po nových životních modelech?

26. 3. 2024 v 19:00
Sklepní scéna CED
Vstupné 200 Kč / student 100 Kč.

Vstupenky
Odkaz

Socioložka Kateřina Nedbálková se věnuje podobám současné práce. Publikovala knižní hloubkové zkoumání fungování obuvnické továrny Tichá dřina a knihu Pracovat, která sleduje, co všechno práce může pro různé lidi znamenat. V přednášce se zaměří na specifika českého pracovního trhu, společenské třídy a možnosti, které práce v současnosti vlastně skýtá.

Host Masterclasses je koncipovaný jako série přednášek, ve kterých výrazné osobnosti kulturního života hovoří o své profesi i životě. Akce vzniká za finanční podpory Státního fondu kultury.

Kateřina Nedbálková je socioložka působící na Katedře sociologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Věnuje se tématům genderu, kriminologie, práce nebo rodiny. Je autorkou knih Spoutaná Rozkoš (2006) o sexualitě ve vězení, studie lesbických rodin Matky kuráže (2012), etnografie obuvní továrny Tichá dřina (2021) a knihy rozhovorů Pracovat (2023).

english