Mobile menu
Kulatý stůl 05: (ne)možnosti divadelní kritiky

Kulatý stůl 05: (ne)možnosti divadelní kritiky

Kulatý stůl Knihovny a archivu CED 05
& Divadelní svět Brno 2022
(ne)možnosti divadelní kritiky


Knihovna a archiv Centra experimentálního divadla ve spolupráci s mezinárodním festivalem Divadelní svět Brno si vás dovolují pozvat na páté z řady nepravidelných diskusních setkání – kulatý stůl na téma (ne)možnosti divadelní kritiky.

Setkání se uskuteční u příležitosti právě probíhajícího festivalu a zaměří se na otázku zda, případně jak, je možné písemně zprostředkovat, reflektovat či hodnotit divadelní představení. Také o tom, jaký je stav tuzemské institucionální umělecké kritiky a jaké výzvy aktuálně řeší, budeme hovořit v pátek 27. května 2022 od 15:00 na Studiu CED.

 

Ke kulatému stolu zasednou:


Barbora Etlíková, divadelní kritička. Je absolventkou oboru Teorie a kritika na DAMU. Aktuálně působí především na blogu Podhoubí, který založila, a v redakci časopisu Svět a divadlo.

 

Milo Juráni, divadelní kritik a teoretik. Je absolventem ochrany přírody a krajiny na PF UK a teórie a kritiky divadelného umenia na VŠMU v Bratislavě. Dříve působil jako šéfredaktor časopisu kød − konkrétne o divadle, příležitostně přispívá mj. do internetového časopisu Mloki.sk.


Jakub Liška, divadelní teoretik a dramaturg. Absolvoval dramaturgii na DIFA JAMU a nyní je doktorandem na Katedře divadelních studií FF MU. V roce 2019 založil spolu s Barborou Liškou časopis Centra experimentálního divadla CEDIT, ve kterém nyní působí jako redaktor.


Barbora Schnelle, publicistka, překladatelka a kulturní manažerka. Je absolventkou oborů divadelní věda a estetika, které studovala na univerzitách v Brně, Berlíně a Vídni. Jako divadelní kritička spolupracuje zejména s časopisem Svět a divadlo.

 

Odkaz na online stream:  https://www.facebook.com/ced.brno/videos/1415917132188015/

 

česky