Prostory

Centrum experimentálního divadla sídlí společně s Divadlem Husa na provázku v divadelním areálu na Zelném trhu.

HaDivadlo sídlí od roku 2003 v unikátním prostoru bývalého kina v pasáži funkcionalistického paláce Alfa v centru Brna.

Areál Centra experimentálního divadla - Divadla Husa na provázku je tvořen budovou na Zelném trhu (Dům pánů z Fanalu) a budovou na ul. Petrská (Nová scéna). Obě budovy jsou propojeny prostorem venkovní Alžbětinské scény. V podzemním prostoru Domu pánů z Fanalu se nachází výstavní prostory Galerie Katakomby a Sklepní scéna. V patrech domu jsou kanceláře, knihovna, klubovna a kongresový sál. Venkovní scéna nejen propojuje obě budovy, ale je samostatným prvkem areálu, je to otevřený divadelní prostor, variace na Shakespearova londýnská pavlačová divadla. V budově Nové scény jsou v podzemí umístěny technické a skladové prostory, v přízemí je foyer s šatnou pro diváky. Prostor scény se nachází přímo nad prostorem foyer, a s tímto prostorem je i propojena schodištěm diváků.

Dům pánů z Fanalu byl otevřen dne 11. ledna 1992 mnohahodinovou akcí nazvanou Otevření dveří. Divadlo Husa na provázku, HaDivadlo, Studio Dům a neDětské studio hrálo a realizovalo při této příležitosti nejrůznější události ve všech místnostech domu od sklepních prostor až půdní prostory.

Celý areál divadla byl otevřen dne 5. září 1993 akcí, při níž byl na věži nové budovy odhalen obraz Anděl a komediant Milivoje Husáka, a představením obnovené verze Labyrintu světa a Lusthauzu srdce ve Velkém sále nové budovy.