Mobile menu

Vedle tvorby a vlastní činnosti Divadla Husa na provázku, HaDivadla a Terénu realizuje CED také vlastní projekty. Jedná se o společné akce divadel a vlastní produkci.

large

Havel žije: Setkání a vzpomínka na něj

Festival

V sobotu 18. prosince uběhne 10 let od úmrtí Václava Havla. V Divadle Husa na provázku a v Uličce Václava Havla se uskuteční výstava fotografií a promítání unikátních záznamů Václava Havla. Po koncertu Kapely Paměti národa vyvrcholí večer jedinečným setkáním s českými, slovenskými a polskými osobnostmi, které Václava Havla skutečně znaly.

Více
large

VISEGRAD FOCUS: Belarus - Prezentace literatury v Brně

Během veletrhu Svět knihy proběhne brněnská část programu – představení běloruských autorů v brněnském Divadle Husa na Provazku za účasti studentů MUNI.

Více
large

VISEGRAD FOCUS: Belarus - Prezentace literatury na veletrhu Svět knihy v Praze

Prezentace současné nezávislé běloruské literatury se bude konat v Praze během největšího českého knižního veletrhu Svět Knihy. Koná se ve spolupráci s veletrhem, Knihovnou Václava Havla a Národním divadlem.

Více
large

Kultura volí dialog

Prohloubit spolupráci, artikulovat priority v oblasti legislativy a financování kultury a nastínit budoucnost strategických dokumentů včetně meziresortní spolupráce požadují po politických stranách kandidujících do letošních parlamentních voleb zástupci a zástupkyně odborné kulturní veřejnosti.

Více
large

VISEGRAD FOCUS: Belarus

Tento projekt je spolufinancován vládami Česka, Maďarska, Polska a Slovenska prostřednictvím grantu z Mezinárodního visegrádského fondu. Posláním tohoto fondu je rozvíjet myšlenky udržitelné regionální spolupráce ve střední Evropě.

Více
large

Umělcem v Bělorusku: Nastassja Kudasavová a Sjarhej Kalenda

V neděli 16. května přijeli do České republiky běloruští spisovatelé Nastassja Kudasavová a Sjarhej Kalenda. Spisovatelé byli pozvaní na rezidenční pobyt, který vznikl na popud Ambasády nezávislé běloruské kultury, Centra experimentálního divadla a Moravské zemské knihovny. Pobyt tvůrců organizuje a financuje Moravská zemská knihovna a zajišťuje je jeho sekce České literární centrum.

Více
large

Rezidenční pobyty pro běloruské umělce

Ambasáda nezávislé běloruské kultury při Centru experimentálního divadla iniciovala rezidenční pobyty pro běloruské umělce.

Více
large

Dopisy běloruským politickým vězňům

CED a Ambasáda nezávislé běloruské kultury v ČR spustily mimořádný projekt, jehož smyslem je podnítit sepsání osobních dopisů běloruským politickým vězňům. Autory dopisů mají být významné osobnosti českého kulturního a veřejného života.

Více
large

Ambasáda nezávislé běloruské kultury v ČR

CED navazuje na odkaz Václava Havla a zřizuje v Brně Ambasádu nezávislé běloruské kultury v ČR. Otevření ambasády je symbolicky směřováno na 17. listopad, který je v České republice státním svátkem a Dnem boje za svobodu a demokracii.

Více
large

Vykolejit: Diskuse CED k (post)pandemické situaci

CED ve spolupráci s Divadlem Husa na provázku, HaDivadlem a platformou Terén uspořádal sérii čtyř diskuzí, kterou se pokouší reflektovat důležitá témata a aktuální dění spojené s šířením onemocnění COVID-19. 

Více
large

Měsíc autorského čtení 2020

Největší středoevropský literární festival Měsíc autorského čtení (MAČ) tradičně začíná v Brně v prostorách CED. V roce 2020 bylo čestným hostem festivalu Maďarsko.

Více
large

Třicet: Horizontální oslava

Horizontální oslava u příležitosti 30. výročí Sametové revoluce. Osou dne se symbolicky stalo 30 rozhovorů se 30 osobnostmi. Pozornost byla věnována širokému spektru témat, která CED pokládá za zásadní nejen v souvislosti s vývojem posledních třiceti let, ale zejména dnes.

Více
large

Klimatická výzva

Na jaře roku 2019 Centrum experimentálního divadla vydalo společně s HaDivadlem, Divadlem Husa na provázku a platformou Terén klimatickou výzvu. Jejím cílem bylo, aby Zastupitelstvo města Brna vyhlásilo na úrovni města stav klimatické nouze a aby vedení města vytvořilo plán, jak do roku 2030 razantně snížit emise skleníkových plynů.

Více
english